Hydroizolacje przeciwwilgociowe

Aby zabezpieczyć fundamenty oraz konstrukcję przed destrukcyjnym działaniem wód gruntowych, konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które zapobiegną przenikaniu wilgoci. Wśród nich, można wyróżnić hydroizolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne typu lekkiego, średniego i ciężkiego, które dobierane są odpowiednio do rodzaju podłoża oraz poziomu wód gruntowych.

Lekki typ zabezpieczenia stosuje się w przypadku budynków postawionych na podłożu piaszczystym bądź żwirowym, o wysokim stopniu przepuszczalności. Hydroizolacje przeciwwilgociowe średnie wykorzystuje się do zabezpieczania fundamentów konstrukcji osadzonych na podłożu półprzepuszczalnym. Przeważnie są to tereny, na których występować mogą wahania poziomu wód gruntowych. Najbardziej zaawansowane zabezpieczenia przeciwwodne stosuje się w przypadku budynków, których podłoga piwnicy znajduje się poniżej poziomu lustra wody.

Zabezpieczenie fundamentów konstrukcji jest niezbędne dla zachowania prawidłowej kondycji całego budynku. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnych wykonawców. Jednym z nich jest firma Kaiser, świadcząca swoje usługi naterenie Śląska.